نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: پرستار / پرستاري
نمایش از 20 خرداد 1392 بازدید: 196
پرینت

 

پرستاری هنر است و تخصص

پرستاری هنری است بی نظیر و تخصصی است بی همتا.

پرستاری تنها مراقبت از علایم حیاتی بیمار نیست؛ فقط نگاهبانی از مرز حیات بیمار نیست؛ بلکه دمیدن روح زندگی است در تن رنجور بیمار؛ وزش نسیم محبت است و جاری کردن زلال امیدواری در بدن خسته بیمار؛ پرستاری حفظ جان بیمار است و تقویت روح او؛ درمان زخم های بیمار است و مرهم نهادن بر زخم های درون او.

پرستاری آمیختن طبابت جسم است با طبابت روح؛ روشن نگه داشتن چراغ حیات بیمار است و درخشان کردن خورشید ایمان و اعتمادش به زندگی. برای همین است که : پرستاری هنر است و تخصص .

ادامه مطلب: پرستاری هنر است و تخصص
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: پرستار / پرستاري
نمایش از 20 خرداد 1392 بازدید: 156
پرینت

مبتلایان به پسوریازیس در معرض خطر امراض قلبی هستند

یک کارشناس بیماریهای عفونی در آمریکا اعلام کرد بیماران مبتلا به مرض پوستی و دردناک پسوریازیس بیشتر در معرض ابتلا به مشکلات قلبی هستند.

به گزارش سرویس سلامت ایسنا، دکتر جوئل گلفاند، استادیار درماتولوژی و همه گیرشناسی در دانشکده پزشکی پرلمان در دانشگاه پنسیلوانیا می گوید: التهاب شدید یکی از ویژگی های اصلی بیماری پسوریازیس است. التهاب مزمن درعین حال از مشخصه های مقاومت انسولینی، چاقی، سطح غیرطبیعی کلسترول و بیماری های قلبی و عروقی است.

ادامه مطلب: مبتلایان به پسوریازیس در معرض خطر امراض قلبی هستند
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: پرستار / پرستاري
نمایش از 20 خرداد 1392 بازدید: 156
پرینت

تامین کمبود نیروی پرستاری و تجهیز دستگاه ام آر ای

رئیس بیمارستان کودکان مفید تامین کمبود نیروی پرستاری، اعمال ضریب ویژه کاری برای پرستاران بیمارستان های کودک و تجهیز یک دستگاه ام آر ای را از وزیر بهداشت درخواست کرد.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران حاضر در محل؛ دکتر روزرخ، رئیس بیمارستان کودکان مفید  شب گذشته ۷ تیر  در مراسم اجرای پزشک خانواده که در سالن بیمارستان کودکان مفید برگزار شده بود افزود: این بیمارستان در سال ۵۴ توسط یک خیر تاسیس شده است و در حال حاضر دارای ۲۴۶ تخت مصوب با ضریب اشغال ۹۰ درصد و حتی ضریب اشغال ۱۰۰ درصد در برخی از بخش ها روبرو است.

ادامه مطلب: تامین کمبود نیروی پرستاری و تجهیز دستگاه ام آر ای
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: پرستار / پرستاري
نمایش از 20 خرداد 1392 بازدید: 148
پرینت

مهاجرت سالانه ۱۰۰ پرستار ایرانی به آن سوی مرزها

مهاجرت پرستاران به کشورهای خارجی یکی از معضلاتی است که بخش بهداشت و درمان در چند سال اخیر با آن مواجه بوده است. کشور آمریکا یکی از مهم‌ترین مقصدهایی است که مهاجران در چند سال اخیر به آن مهاجرت کرده‌اند .

ایران در کنار کشورهای هند، فیلیپین و پاکستان یکی از تامین کنندگان اصلی پرستار مورد نیاز در بیمارستان‌های آمریکایی بوده است. این روند از طریق مؤسسات غیر انتفاعی در آمریکا با همکاری برخی از گروه‌ها در داخل کشور صورت گرفت.

ادامه مطلب: مهاجرت سالانه ۱۰۰ پرستار ایرانی به آن سوی مرزها
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: پرستار / پرستاري
نمایش از 20 خرداد 1392 بازدید: 180
پرینت

 

۳۵درصد بستری‌های ICU زمینه فشار خون دارند

معاون بهداشتی وزارت بهداشت گفت: «۳۵ در صد بستری‌های ICU و CCU زمینه فشار خون دارند.»

دکتر فاطمه رخشانی معاون بهداشتی وزارت بهداشت در مراسم افتتاحیه طرح پایش سلامت ایرانیان بالای ۳۰ سال با بیان اینکه فشار خون و چاقی مهم‌ترین عوامل مرگ و میر ایرانیان هستند گفت: «در طرح پایش سلامت ایرانیان بالای ۳۰ سال که ۱۴- ۲۴ اردیبهشت ماه در سراسر کشور اجرا خواهد شد، ۳۵ میلیون نفر از نظر قد، وزن و فشار خون غربالگری می‌شوند.»

ادامه مطلب: ۳۵درصد بستری‌های ICU زمینه فشار خون دارند
 

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 97 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید