نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: آرایش مو
نمایش از 20 فروردين 1395 بازدید: 31
پرینت

مراقبت های مختلف از موهای خشک، معمولی و چرب

 مراقبت از مو

استفاده از شامپونوع شامپو باید متناسب با  نوع مو (چرب ، حساس،خشک ،دکولوره و….) و همچنین متناسب با وضعیت پوست سر (معمولی، خشک، دارای شوره و…) انتخاب شود. اگر هر روز باید موهایتان را بشویید، شامپویی را انتخاب کنید که برای شستشوهای متعدد مناسب باشد.

قیل از شامپو زدن 5 دقیقه موهایتان را ماساژ دهید، این کار باعث تحریک جریان خون در پوست سر می شود. هنگام شامپو زدن نیز به آرامی موها را ماساژ دهید، البته این کار نباید باعت اصطکاک مو شود. لازم نیست 2 بار موها را شامپو بزنید و بیهوده پوست سر را خشک و خشن کنید. بهتر است بعد از چند ثانیه وقفه دوباره موها را آبکشی کنید و دوباره با ملایمت ماساژشان دهید؛ موها باید خوب و کامل آبکشی شوند؛  با یک دوش آب سرد برای منقبض کردن پوست سر، شستشو را تمام کنید.

موهای خشکاگر موهایتان خشک است باید شامپویی با مواد مغذی فعال (سرامید و اسیدهای چرب ضروری) را  انتخاب کنید. از شستشوی مکرر (یک بار شستشو در هفته مناسب است) و براشینگ زیاد که حرارت آن باعث شکنندگی موها می شود خودداری کنید.

2بار در ماه قبل از شامپو زدن از ماسک های مغذی روی موها استفاده کنید (روغن کتیرا و روغن نخل و…) و بگذارید  20دقیقه و یا بهتر است تمام شب زیر یک حوله روی موهایتان بماند.

اگر نوک موهایتان شکافته شده (موخوره)، تنها راه حل واقعی و عملی، کوتاه کردن موهاست.

موهای چرباگر موهایتان چرب است، فقط 1تا 2بار در هفته باید از شامپوی مخصوص موهای چرب استفاده کنید. استفاده بیش از حد این شامپوها احتمال فعال شدن تولید سبومSEBUM) ) و در نتیجه تولید چربی را افزایش می شود. بنابراین شما که مجبورید بیشتر موهایتان را بشویید، برای این کار باید از شامپوهای دارای (PH) خنثی و مخصوص مصرف روزانه استفاده کنید.

ادامه مطلب: مراقبت های مختلف از موهای خشک، معمولی و چرب
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: آرایش مو
نمایش از 01 اسفند 1394 بازدید: 76
پرینت

مدل موی های لایت زنانه


 

ادامه مطلب: مدل موی های لایت زنانه
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: آرایش مو
نمایش از 01 اسفند 1394 بازدید: 43
پرینت

مدام از یک رنگ مو استفاده نکنید!!

یک متخصص پوست و مو گفت : به طور مداوم و برای یک مدت طولانی نباید از یک رنگ مو استفاده شود .

محققان به‌تازگی اعلام کرده‌اند دو ‌سوم افرادی که از رنگ‌موهای شیمیایی استفاده می‌کنند،دچار نوعی از واکنش‌های آلرژیک می‌شوند.

این محققان هشدار داده‌اند که واکنش‌های آلرژیک می‌توانند به ابتلا به درماتیت یا التهاب پوست صورت و یا در موارد شدیدتر به تورم صورت منجر شوند.همچنین تحقیقات اخیر نشان داده است درصد مراجعه بیماران مبتلا به درماتیت طی 6سال گذشته دو برابر افزایش یافته و در درمانگاه‌ها به 7.11 درصد برای بزرگسالان رسیده است.

این در حالی است که متخصصان پوست در کشور ما نیز علاوه بر اینکه تاکید می‌کنند مسئله آلرژی ناشی از رنگ‌مو،جدید نیست و از زمانی که رنگ‌موها وارد سیستم آرایشی و بهداشتی شد‌ه‌اند، آلرژی و حساسیت نسبت به آنها هم وجود داشته،معتقدند افزایش آمار افراد مبتلا به آلرژی‌های ناشی از استفاده از رنگ‌مو به‌دلیل افزایش جمعیت و افزایش استفاده‌کنندگان از این فراورده‌هاست.

«اساسا در محصولات خارجی همیشه جمله« قبل از استفاده تست شود» برای استفاده از رنگ‌ موها قید می‌شد چون اغلب مردم نسبت به ماده موجود در این رنگ‌ها به نام پارافنی‌لینیدیامین حساسیت داشتند.»

تمام استفاده‌کنندگان به این ماده حساسیت داشته باشند.وی به تحقیقی که در مورد رنگ‌موها و آلرژی ناشی از آنها در مرکز آموزش و پژوهش بیماری‌های پوست و جذام دانشگاه تهران انجام شده اشاره می‌کند و می‌گوید:« از سال‌1371 تا 1381 به‌مدت 10سال روی 222 نفر از این بیماران مطالعه‌ای انجام شد و مشخص‌شد که 3.6 درصد از این افراد به ماده اصلی رنگ‌مو که همان پارافنی‌لینیدیامین است حساسیت و آلرژی نشان دادند.همچنین در مطالعه‌ای که از سال‌1382 تا پایان 1383 روی250‌نفر از افراد استفاده‌کننده از این رنگ‌موها انجام شد، 2درصد از این افراد نسبت به رنگ ‌مو واکنش آلرژیک نشان دادند.»

ادامه مطلب: مدام از یک رنگ مو استفاده نکنید!!
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: آرایش مو
نمایش از 01 اسفند 1394 بازدید: 51
پرینت

عکس: انتخاب مدل موبرحسب شکل صورت

شکل صورت نـخسـتین معیار برای انتخاب مدل موی جدید می بـاشد. مـدل مـوی شما باید مکمل ویژگیهای صورتتان باشد. در زیـر بــه انواع اشکال صورت و مدل مو و همچنین فریم عینک مناسب برای آن اشاره میکنیم:عکس: انتخاب مدل موبرحسب شکل صورت

ادامه مطلب: عکس: انتخاب مدل موبرحسب شکل صورت
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: آرایش مو
نمایش از 01 اسفند 1394 بازدید: 49
پرینت

صاف کردن موها بدون استفاده از اتوی مو +آموزش

کسانی که بطور طبیعی دارای موهای مجعد یا فرفری هستند، می‌دانند چه حسی دارد که برای داشتن موی صاف همیشه بدنبال اتوی مو باشید! اتوی مو، یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای داشتن موهای براق و یکدست است. ولی در دراز مدت می‌تواند به مو آسیب بزند.
حتی زمانی که همراه با محصولات محافظت در برابر حرارت، از آن استفاده کنید، باز هم مو در خطر خشک شدن و از دست دادن بافت طبیعی‌اش قرار دارد. اگر هفته‌ای یک بار هم از اتوی مو استفاده می‌کنید، باز هم لازم است گاهی اوقات به موهایتان استراحت دهید و اتو را کنار بگذارید.
بیگودی‌های مو به شما این امکان را می‌دهند که بدون اینکه نگران سوختن موهایتان باشید، آنها را کاملا صاف کنید. بطوریکه انگار در آرایشگاه صاف شده‌اند! اما چگونه باید اینکار را انجام دهیم؟
قدم ۱: موهایتان را با یک شامپوی صاف کننده‌ی مو بشویید و کاملا آبکشی کنید. شامپوهای حاوی کراتین و روغن آرگان بهترین نوع شامپو هستند، زیرا کوتیکول‌های مو را برای یک سبک موی با دوام، تقویت و صاف نگاه می‌دارد.
قدم ۲: روی موهایتان از ریشه تا نوک، یک نرم کننده‌ی قوی بمالید و بگذارید برای ۵ دقیقه بماند. سپس کاملا موهایتان را آبکشی کنید. محصولی را انتخاب کنید که بر پایه‌ی روغن ساخته شده باشد تا جلوی رطوبت را بگیرد.
قدم ۳: از یک حوله‌ی میکروفایبر استفاده کنید و به آرامی موهایتان را با آن فشار دهید تا رطوبتش گرفته شود. این کار بدون اینکه حالت خشکی ایجاد کند، رطوبت اضافی مو را می‌گیرد.
قدم ۴: به اندازه‌ی یک سکه سرم ضد وز را از وسط تا انتهای موهایتان بمالید.

ادامه مطلب: صاف کردن موها بدون استفاده از اتوی مو +آموزش
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: آرایش مو
نمایش از 01 اسفند 1394 بازدید: 73
پرینت

سه کار ممنوعه برای موهای دختران

 آیا در آرزوی داشتن موهایی زیبا و شفاف هستید ؟ با کمی مراقبت و مواظبت به سادگی می توانید به آرزوی خود برسید . شما با انجام این سه کار ممنوعه ناخواسته به موهایتان آسیب جبران ناپذیری را وارد می کنید…

اشتباه شماره یک :

هیچ گاه شامپوهای معمولی را با ویتامینه در یک رتبه قرار ندهید و از هر دو آنها استفاده کنید .

شامپو و ویتامینه های هر کدام کار جدا گانه ای را انجام می دهند زیرا ساخته شده از مواد مختلفی هستند .

استفاده از محصولاتی که مختص به مراقبت های مو هستند یا ویتامینه کردن مو باید هفته ای یک بار انجام شود .

ویتامینه های مو متفاوت هستند:

بعضی از ویتامینه ها در حمام به مو ماساژ داده می شوند و قبل خروج از حمام مو را آب کشی می کنند .

نوع دیگری از ویتامینه ها هستند که بعد از خروج از حمام بر روی موهای خیس استعمال می شوند .

استفاده از ویتامینه ها و مراقبت ها با شامپو متفاوت است . اگر خواهان موهایی زیبا و شفاف هستید باید موهایتان را با ویتامینه ها تغذیه کنید زیرا مواد مورد نیاز مو تنها از طریق تغذیه و خوردن مواد غذایی به دست نمی آید .

اگر به برچسب شامپوها دقت کرده باشید، روی آنها نوشته شده مخصوص موهای چرب، خشک، معمولی یا موهای آسیب دیده و رنگ شده. این ویژگی ها را براساس ترکیبی از سورفاکتانت ها و مواد نرم کننده، به دست می آورند و بهتر است هر فرد براساس نوع مویش شامپوهای مخصوص آن مو را انتخاب نماید؛

ادامه مطلب: سه کار ممنوعه برای موهای دختران
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: آرایش مو
نمایش از 01 اسفند 1394 بازدید: 63
پرینت

روش های صاف کردن موهای فر کوتاه

 

داشتن موهای فرفری کوتاه می‌تواند یک چالش باشد. وقتی یک ظاهر ملایم و لطیف می‌خواهید، شاید نتوانید از سشوار برای صاف کردن موهایتان استفاده کنید. یک اتوی صاف کننده روی موی کوتاه بهترین نتیجه را دارد، بنابراین می‌توانید همه‌ی فرها را صاف کنید و مهم نیست که موها چقدر کوتاه باشند.
موهای فر تمایل به خشک شدن و وز خوردن دارند، بنابراین از لوازم آرایش و محصولاتی استفاده کنید که می‌توانند بهترین نتیجه را برای تمام طول روز به شما بدهند.
قدم اول
موهایتان را با شامپو و نرم کننده‌ی مخصوص موهای فر بشویید. موهای فر می‌توانند وز بخورند، مخصوصا هنگامی که از تجهیزات آرایشی با دمای بالا برای صاف کردن رشته‌های مو استفاده کنید. با شستشوی موهایتان با شامپوی مخصوص، می‌توانید به سطح مو سیلیکون برسانید تا این ماده به صاف شدن مو کمک کند.

ادامه مطلب: روش های صاف کردن موهای فر کوتاه
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: آرایش مو
نمایش از 01 اسفند 1394 بازدید: 49
پرینت

روش صحیح رنگ کردن موهای فر

  آموزش روش صحیح رنگ کردن موهای فر

روشن است که موهای فر با موهای صاف و لخت تفاوت دارد. شاید این امر واضح به نظر برسد اما بسیاری از افراد برای شستن و رنگ کردن موهای فر خود از همان محصولاتی استفاده می کنند که برای افرادی با موهای صاف تولید شده است!

درست مثل این است که شما از صابون دست برای شستن ظرف هایتان استفاده کنید! می‌خواهید بدانید چگونه از موهای فر خود به طور صحیح مراقبت کنید؟ این مطلب را بخوانید.

وقتی که صحبت از رنگ کردن موها می‌شود، استفاده از محصولاتی که برای موهای فر و بافت‌دار تولید شده‌اند اهمیت دارد. باید مطمئن شوید رنگی که استفاده می‌کنید بطور یکنواخت به تمام نقاط مورد نظر برسد. موارد زیر توسط کارشناسان موهای فر موسسه Ouidad که محصولات مختص موهای فر تولید می‌کنند، برای رنگ کردن موهای فر توصیه شده است.

۱. رنگ موهای نیمه دائم، فوق العاده و موثر

رنگ های نیمه دائم بهترین انتخاب برای موهای فر هستند، چون رنگدانه هایشان به وسط هر رشته‌ی مو نفوذ کرده و تاثیری برابر با رنگ های دائم روی موهای صاف دارند. این امر به دلیل پیچ و تاب‌های موجود در موهای فر است که باعث می‌شود مو بیشتر در معرض رنگ قرار بگیرد و در این حالت، رنگ نیز راحت تر جذب مو می‌شود.

۲.رنگ کردن مو با توجه به نوع فر

ادامه مطلب: روش صحیح رنگ کردن موهای فر
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: آرایش مو
نمایش از 01 اسفند 1394 بازدید: 53
پرینت

رنگ موی مناسب برای موهای شما ؟

 ساختمان مو ی سر

موی سر شامل ساقه و ریشه میباشد

– مـو یـک بـافـت مـرده است ( بغیر از ریشه ) که از پروتئین

کراتیـن تشکیل یافته.

– موی سر بطور طبیعی ماهی 1 سانتیمتر رشد میکنـد.

– طول عمر هر تار مو روی سر 5-3 سال میباشد.

– هر انسان بطور متوسط 100 تا 150 هزار عدد مو بر سر خود دارد.

ساقه مو شامل 3 قسمت میباشد:

1- قشر خارجی(cuticle): این لایه که پولک مانند بوده و همـانـند فـلس مـاهـی در حالت عادی بروی هم خوابیده اند اما در صورت تماس بـا مـواد شـیمیایی تحریک شده و بـاز می گردنـد و مــعمولا 4 روز طول میکشد تا به حالت اول خود بازگردند. قـشر خارجی وظیفه محافظت از مو در مقابل نور، هوا و شستشو را بعهده دارد.

2- لایه میانی(cortex): کراتین و رنگدانه های مو (pigment) در این لایه قرار دارند. ضخامت، قابلیت ارتجاعی و استحکام مو به آن بستگی دارد. رنـگدانه هـای مـو بـصورت دانه های ریز ملانین (melanin) بوده کـه در کیـسه هـای ریـزی موسـوم بـه آلـوئول قرار گرفته اند. کورتکس مو در اثر اکسیداسون بیش از حد توسط اکسیـدان و فـر و همـچنین استفاده از شامپوهای نامناسب و برس زدن خشن آسب می بیند.

3- قسمت مرکزی(medula): این قسمت تو خالی و یا پر می باشد.

ادامه مطلب: رنگ موی مناسب برای موهای شما ؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: آرایش مو
نمایش از 01 اسفند 1394 بازدید: 45
پرینت

رنگ مو و موی شما!

 در مقبره مصریان باستان (متعلق به پنج هزار سال پیش) حنا یافت شده و چینی ها نیز در سه هزار سال پیش از برگ و ریشه درختان برای تهیه رنگ مو استفاده می کردند. یونانیان باستان از صابون‌های زبر و بی‌رنگ‌كننده و حنا برای تغییر رنگ موهای خود استفاده می‌كردند و چنین اقدامی در میان آنان نشانة شجاعت و شهامت تلقی می‌شد و بالاخره رومی ها در دو هزار سال قبل از نمک سرب، پوست گردو و تره‌فرنگی برای رنگ کردن موهای خود بهره می بردند. برخی افراد برای زیبایی و برخی برای پنهان کردن سفیدی موهایشان از رنگ مو استفاده می کنند. امروزه تقریباً اکثر خانم ها و تعداد زیادی از آقایان رنگ مو را مورد استفاده قرار می دهند.

 یافتن رنگ موی مناسب کار چندان ساده ای نیست. رنگ مو را بایستی با توجه به رنگ طبیعی مو، رنگ چشم و پوست انتخاب نمود. توجه داشته باشید که یک رنگ یکسان روی موهای مختلف و نیز در زیر نور مصنوعی و یا نور آفتاب دارای نمودها و سایه های متفاوتی است.

 بطوركلی استفاده از هرگونه ماده شیمیایی بر موها بالقوه آسیب رسان است و از این نظر آن دسته موادی كه ماندگاری بیشتری دارند (مثل رنگ موهای دایمی) آسیب جدی تر و بیشتری وارد می كنند. رنگ كردن مو بواسطه وجود آمونیاك، آب اکسیژنه و نیز مراحل مختلف آن می توانند باعث بروز حساسیت در پوست سر شود منتها گاهی علایم آن در جلسات اولیه بروز نمی كند و یا آنقدر خفیف است (سوزش و خارش گذرا) كه شخص اهمیتی به آن نمی دهد ولی بالاخره حساسیت شدید در یک فرد مستعد خودش را نشان می داده و گاهی موجب بروز مشكلات جدی می گردد.

ادامه مطلب: رنگ مو و موی شما!
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: آرایش مو
نمایش از 01 اسفند 1394 بازدید: 84
پرینت

راه حل گیر کردن برس گرد داخل موها

 

برای شما هم اتفاق افتاده که با داشتن موهای بلند یا حتی نه چندان بلند موقع سشوار برس گردتان لابه لای موها گیر کند و شما به سختی آن را از موها جدا کرده باشید؟!
 اگر برای شما هم اتفاق افتاده که هنگام سشوار کشیدن برس گرد یا همان موپیچ در بین موهایتان گیر کرده و شما به سختی توانستید آن را جدا کنید بهتر است در ابتدا به چند توصیه توجه کنید تا این اتفاق هیچگاه نیفتد چرا که آسیبهای جدی به موها وارد خواهد کرد:
اول:
بهتر است موها را قبل از سشوار کشیدن با شانه یا برس معمولی خوب صاف کنید تا گره های آن را کاملا بازشود و حتما به آرامی به گونه ای شانه بزنید که وز نشوند.
دوم:
برای سشوار کشیدن لایه های نازکی از موها را جدا کرده و حتما بقیه ی آنها را طوری کنار بگذارید یا با کلیبس ببندید که با برس گرد برخوردی نداشته باشد و تنها شما این لایه ی جدا شده را بتوانید به آرامی سشوار بکشید.

ادامه مطلب: راه حل گیر کردن برس گرد داخل موها
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: آرایش مو
نمایش از 01 اسفند 1394 بازدید: 59
پرینت

در چه مواقعی می توان رنگ را بدون اکسیدان بر روی مو گذاشت؟

جواب- هیچوقت رنگ را بدون مخلوط کردن با اکسیدان استفاده نمی کنند برای اینکه این یک فرمول شیمیایی است و اکسیدان کمک می کند تا در  رنگ فعل و انفعالات مورد نیار انجام بگیرد فلسهای مو باز شده و رنگ دانه ها داخل فلس مو شده و در آنجا باقی می مانند. درصورتی نباید رنگ با اکسیدان مخلوط شود که سازنده ان رنگ در بروشور آن گفته باشد.

ادامه مطلب: در چه مواقعی می توان رنگ را بدون اکسیدان بر روی مو گذاشت؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: آرایش مو
نمایش از 01 اسفند 1394 بازدید: 74
پرینت

چه چیزی از آرایشگر مویتان بخواهید؟

 این یک اتفاق عادی است که وقتی کار موهایتان تمام شد، با موهایی کاملا متفاوت از آنچه می خواستید از زیر دستان آرایشگرتان در بیایید!
در مورد شخص من، خیلی وقت ها شده که می خواستم موهایم را مرتب کنم، اما کاملا کوتاه شده، یا می خواستم موهایم را ترکیبی از سایه‌های قرمز و قهوه‌ای سوخته رنگ کنم، اما چیزی خلاف انتظارم در آمده.
اما همین که آرایشگر مناسبی را پیدا کردم، فهمیدم که باید چه کنم تا به نتیجه‌ای که می‌خواهم برسم، دست پیدا کنم. دوست دارید بدانید چگونه؟
عکس موهای مورد نظرتان را ببرید
هم از رنگ و هم مدل مویی که می خواهید یک عکس در گوشی موبایل یا در مجله ای بهمراه خود ببرید. من به شخصه دوست دارم مدل موها و رنگ موهایی که در Pinterest می پسندم را در بوردم نگهداری کنم، بنابراین هر وقت بخواهم می توانم سریع گوشی ام را در بیاورم و تصویر آنرا از طریق اپلیکیشن Pinterest به آرایشگرم نشان بدهم.

ادامه مطلب: چه چیزی از آرایشگر مویتان بخواهید؟
 
نوشته شده توسط سيداحمدخزايي دسته: آرایش مو
نمایش از 01 اسفند 1394 بازدید: 36
پرینت

چند توصیه مهم در رابطه با رنگ کردن مو

  رنگ کردن موهای طبیعی با رنگ طبیعی:

در مورد موهایی که تا به حال رنگ نشده اند از پشت گردن و یا از فرق سر از جایی که مو میروید.

رنگ کردن پایین مو ها که کمرنگ شده اند:

برای رنگ کردن از همان رنگ معمولی استفاده کنید فقط برای نوک موها که دارای خلل و فرج می باشند تا رنگ را در خود نگه دارد از یک درجه تیره تر با مقداری رنگ طلایی یا زرد که رنگ روشن به مو میدهد.

انتهای موها رنگ نخواهد گرفت:

معمولا به خاطر اینکه دارای منفذ و خلل های بسیاری هستند و باید قبل از گذاشتن رنگ این منافذ از رنگ پر شوند . رنگ مورد نظرتان را و یا رنگ یک درجه تیره تر را انتخاب و بدون اکسیدان آن را بر روی نوک موهایتان بگذارید. سپس موها راخشک کنید. بعد رنگ ها را طبق معمول بر روی مو ها بگذارید تا رنگ تثبیت شود.

در تابستان رنگ موها ثابت نیستند:

به علت تاثیرات مخرب خورشید ، گرما و یا آب .شما می توانید برای درست کردن خلل و فرج مو و نرم کردن موی خود از نرم کننده های مو استفاده کنید.

وقتی موی بلوند در اثر مواد شیمیایی موجود در استخر شنا سبز می شود:

با استفاده ازرنگها? گرم (قرمز یا طلایی) این مشکل بر طرف می شود. همچنین شما می توانید از شامپوهای براق کننده و شفاف کننده هم استفاده نمایید.

یک زمینه سبزمو:

ادامه مطلب: چند توصیه مهم در رابطه با رنگ کردن مو
 

صفحه1 از3

<< شروع < قبلی 1 2 3 بعدی > پایان >>

بانک اطلاعات دارو - داروشناسی

آشنایی با انواع داروها

عوارض انواع داروها و....

 -----------

ورود

حاضرين در سايت

ما 199 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برای حمایت از ما امتیاز دهید